09.

Usługi

Usuwanie wgnieceń
metodą PDR

USUWANIE WGNIECEŃ METODĄ PDR – Metalowe części karoserii naszych pojazdów mogą pod wpływem uszkodzenia ulec odkształceniu. Metoda Smart Repair polega na delikatnym wypychaniu uszkodzonych punktów od spodniej strony elementu karoserii. Służą temu odpowiednie narzędzia do napraw PDR, które pozwalają na doprowadzenie wklęśnięcia, ale też wybrzuszenia punktowego blachy, do swojego pierwotnego kształtu.

Używając specjalnych narzędzi, wgniecenia i wybrzuszenia po gradzie lub uszkodzeniach parkingowych zostają wyeliminowane. Małe uszkodzenia można z powodzeniem naprawić za pomocą techniki bez lakierowania, natomiast dla dużych uszkodzeń powierzchni karoserii samochodowej zdarza się, że konieczne jest ponowne lakierowanie, ale już bez dodatkowego szpachlowania uszkodzonego miejsca.

Technika PDR może być z powodzeniem stosowana dla znakomitej większości wgnieceń lub wybrzuszeń, gdzie nie doszło do odprysku lakieru.

Do odpowiedniego uchwycenia wgniecenia, a w szczególności jego zarysu, stosowane są lampy, które pod odpowiednim kątem oświetlają wgniecenie i pozwalają na jego precyzyjne zlokalizowanie. Punkt na spodzie musi być uchwycony przez technika narzędziem, co wymaga doświadczenia. Jego siła nacisku na punkt musi być rozpoznana i odpowiednio dostosowana do uszkodzenia.

Poprzez selektywnie dobieranie narzędzi naciskając wgniecenie jest ono delikatnie „masowane”, aż do uzyskania zadowalającego efektu. W tym miejscu bardzo ważne jest doświadczenie i umiejętności technika. Dlatego też, tak ważne jest wybieranie profesjonalnych firm do tego typu usług, ponieważ przy nieumiejętnym doborze narzędzi, lub nieodpowiedniej sile nacisku bardzo łatwo jest uszkodzić lakier karoserii.

Sprawdź również